Фондът ще предлага услуга, която няма аналог у нас. Той ще дава финансиране срещу процент от капитала на кредитираната фирма. Когато тя се развие достатъчно, този дял ще се трансферира в дълг, който ще се връща по установения ред. ББР пък ще излиза от акционерното си участие.
Друг нов продукт, който разработват експертите на банката, е следекспортно финансиране. Това са пари, от които фирмите се нуждаят, за да развият и стабилизират бизнеса. Само от началото на 2014 г. са отпуснати директни кредити за над 70 млн. лв.
В момента институцията подготвя няколко нови продукта. Те са ориентирани към малките и средните предприятия, както и към стартиращи и иновационни бизнеси.
"Ще бързаме да пуснем колкото се може по-скоро новите си продукти, защото бизнесът се нуждае от свеж ресурс, за да се пребори с последствията от кризата, а търговските банки са много предпазливи и не финансират", обясни шефът на ББР пред "Дарик". Според него он-лендинг програмите ще продължат да им осигуряват евтин ресурс, което ще намали лихвите по кредитите за бизнеса.
Няма коментари:
Публикуване на коментар