събота, 27 февруари 2016 г.

БОГАТ 2016

Най важното е в каква ситуация е икономиката ,няма как при депресия ,война ,болести да забогатеете . 

Спад (рецесия), а когато е остър - криза.

Застой (депресия, стагнация).

Оживление (експанзия).


Подем (бум).


Съществуват много дефиниции за това какво означава да си богат. Да си богат е повече въпрос на настройка, отколкото на банкова сметка. Богаташът може да бъде беден, а бедният да бъде богат. Пример? Богат на приятели,богат на знания ,богат .... Да си богат може да означава, че имаш семейство от 5 души, което споделя взаимна любов и поделя между членовете си и последното порченце хляб. В друго семейство петима могат да живеят в дом с 12 стаи, в които цари кавгата.

Ако искате да имате всичко в живота си, ето кои са единствените пет начина да постигнете това: 

1. Сдобийте се с ума на бизнесмен ,предприемач,собственик
 Налага се да направите голяма промяна от състоянието на потребител към това на продуцент. Ето няколко примера: консуматорите ядат пица, а производителите я правят; консуматорите гледат кино, а продуцентите ги правят; консуматорите си търсят работа, а работодателите създават работни места. Всеки милионер е продуцент/производител/собственик.

Само те са богати. Голямата цел на продуцента е не да яде, а да храни хората. Е, разбира се, продуцентите консумират до известна степен, но това не е основната им цел. Вместо да се оглеждат за следващото си ядене, те са заинтересовани от това как да осигурят на друг някакъв продукт, знаейки, че ще имат възможността да се нахранят по пътя. 

2. Знайте каква е дневната ви ставка Колко пари печелите всеки ден? Изчислявали ли сте дневното си богатство? 10 лв.? 30 лв.? 100 лв.? 1000 лв.? В една година се съдържат около 250 работни дни. Колко дни са необходими, за да станете милионери? Ако печелите по 4000 лв. на ден, ще станете милионер само за една година. Ако печелите по 100 лв. дневно, положете усилия да увеличите размера на заработеното. Представете си, че успеете да удвоите приходите. Стремете се да подобрите резултатите, които постигате.



Какво правите, за да подобрите парите, които заработвате за един ден? Ако си търсите работа, изпращайте два пъти повече CV-та. Ако правите по 10 търговски обаждания на ден, удвоиете това число. Ако гледате дете като детегледачка, намерете начин да се грижите за повече деца. Разбира се, всичко това е свързано с подобряване на професионалните ви качества. 

Дейл Карнеги е казал: "Успехът се изразява в получаването на това, което искаш. Щастието е да искаш това, което получаваш". 

3. Жертвайте всичко Болшинството хора се страхуват да правят саможертви, тъй като смятат, че ще загубят нещо. Една майка няма да си купи книга за 20 лв., която може да й помогне да спечели 20 000 лева допълнително. Това е същата майка, която се страхува от цената, но това не я спира да купи видео игра на сина си, за да го направи щастлив. Преди да станете богати, трябва да станете бедни.

Трябва да сте способни да се справяте и в най-лоши ситуации, ако искате да получите най-доброто. Ако искате, задайте си тези два въпроса:

 1. Какво е най-лошото нещо, което може да се случи, ако поема този риск? 

2. Какво е най-доброто нещо, което може да се случи? 

4. Занимавайте се с дейности за богаташи Убиецът на богатството и на стремежа към него е да се занимавате с неща, които са заобиколени от бедност. Много са случаите, в които хора се поставят в мизерни условия и са заобиколени от бедни хора. Излезте от това обкръжение, ако искате да сте богати.

 5. Използвайте дарбите си Всеки е надарен по природа с някакъв талант. Някои хора дори разполагат с повече от един. Независимо от това, трябва да осъзнаете кои е вашият и да го приложите. Често хората приемат, че понеже имат талант, той трябва да бъде нискозаплатен. Не го правете! Развивайте своите дарби и се заобикаляйте от хора, които ги оценяват и подкрепят.

Източник: profit.bg

За развитието на икономиката в рамките на даден бизнес-цикъл се съди по някои макроикономически показатели:
размер на БВП в съпоставими цени;

индекс на цените на едро и дребно;
равнище на личните доходи по групи население;
брой заети в неселскостопанските отрасли;
равнище на безработицата и др.

Освен тях, за по-цялостен анализ се използват и
количество сключени контракти за нови заводи и оборудване-
количество поръчки за производство на стоки с дълготрайна употреба;
брой издадени разрешения за строеж на частни къщи и др.

Бизнес-цикълът има 4 основни фази:

1. Спад (рецесия), а когато е остър - криза.

Това е основната фаза на цикъла. Започва постепенно, като отначало се наблюдават влошени условия за реализацията на продукцията. Изоставащото търсене води до свръхпроиз-
юдство, което още по-силно дестабилизира пазара и предизвиква снижаване на стоковите цени. Ниските цени се отразяват неблагоприятно на неконкурентоспособните производители, които масово се разоряват. Чувства се остър недостиг на паричен апитал, необходим за лреобррудване и погасяване на стари задължения, което повишава силно лихвения процент. Финансовата и кредитната система са разстроени. Кризата обхваща цялата икономика

2. Застой (депресия, стагнация).

Тази фаза се характеризира с това, че производството не се развива, но неговият спад е достигнал най-ниската си точка Цените също са преустановили своето спадане.
Основна роля в това отношение играе внедряването на ново оборудване. Във връзка с това се извършва обновяване на основния капитал, което поражда необходимост от инвестиции. Трескаво се търси паричен капитал.

3. Оживление (експанзия).

Производството постепенно започва да се развива. Увеличава се количеството на предлаганите стоки и услуги. Основен фактор затова е новата, по-високопроизводителна техника, която дава възможност за печалба и при по-ниските цени на пазара.

4. Подем (бум).

Това е последната фаза на стопанския цикъл. За нея е характерно интензивното развитие на производството, което в кратък срок достига и надминава равнището, достигнато в предходния цикъл. Тъй като търсенето все още изпреварва предлагането, цените на стоките растат, а заедно с тях расте и печалбата. Това стимулира производството, за което спомагат,и изгодните кредити при относително постоянен лихвен процент. Безработицата е на ниско равнище.

Няма коментари:

Публикуване на коментар